16 listopada 2022

Krzesła kawiarniane, barowe, fotele biurowe

Piszemy o krzesłach, które krzesła do Twojego biura, domu i kawiarni są najlepsze

Krzesła biurowe – jak wybrać fotel do pracy i rozrywki oraz jak dopasować do niego biurko?

Kiedy decydujemy się na zakup fotela biurowego – niezależnie od tego, czy ma on spełniać swoje funkcje w domu, czy w firmie – nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, na jak wiele elementów powinniśmy zwrócić uwagę oraz na jak wiele aspektów fotel ten może mieć wpływ. Dzisiaj nie tylko przedstawimy Wam to, dlaczego wybór właściwego fotela jest takli ważny oraz jak go wybrać, ale podpowiemy również jak wybrać biurko, które będzie dla nas wygodne i praktyczne!

Przede wszystkim, wybór odpowiedniego fotele ma wpływ na nasze kwestie zdrowotne. Konsekwencjami złych wyborów nie będą tylko bóle pleców, lecz ze względu na napięcia całego naszego organizmu, skutki zdrowotne mogą być znacznie poważniejsze. Dodatkowo, odpowiedni fotel może przekładać się nawet na wyniki pracy naszych pracowników! Niewiele osób postrzega tę kwestię w ten sposób, a zdecydowanie powinno. W odpowiednim fotelu praca jest przyjemniejsza a pracownicy, zamiast skupiać się na swojej niewygodzie, skupiają się na realizowaniu swoich zadań. Łatwiej im się również skupić, co też nie jest kwestią bez znaczenia. Odpowiedni fotel zapewni im również odpowiednie ułożenie, dzięki czemu sama praca przy komputerze, pisanie na nim, będzie wygodniejsze – w całości wszystkie te rzeczy faktycznie składają się na wydajniejszą pracę.

Jak jednak wybrać odpowiedni fotel? Przede wszystkim – nie musi być on niezwykle drogi, chociaż oczywiście większy budżet daje nam większe możliwości. Po pierwsze ergonomia. Im więcej opcji regulowania naszego fotela, tym lepiej. Regulacja wysokości to podstawa, ale nie zapomnijmy również o regulowanych podłokietnikach i zagłówku. Jeżeli opcje z takimi funkcjami przewyższają nasz budżet – pamiętajmy, aby jakiekolwiek podłokietniki i zagłówek były obecnie, bardzo zwiększają one bowiem komfort naszej pracy.

Zalecamy na zdecydowanie się na fotele, w których oparcie również jest regulowane. Zalecana jest również opcja, która umożliwi nam „bujanie” się w fotelu, jeżeli tylko zapewnimy odpowiedni nacisk na oparcie – sprawi to, że pracownicy będą mogli zmieniać pozycję siedzenia oraz rozruszać ciało, co znów jest bardzo wskazane.

Nie zapomnijmy o tym, aby siedzisko było nie tylko odpowiedniej wielkości (powinno sięgać do około ¾ naszego uda), ale było również niezbyt płytkie oraz niezbyt głębokie – w tym wypadku powinniśmy poszukiwać złotego środka.

Pamiętajmy również o materiałach, z których jest wykonany fotel. Powinna być to albo skóra naturalna (opcje zdecydowanie droższe) albo specjalna, przewiewna membrana – obie opcje są wygodne i przewiewne, co ma ogromne znaczenie. Nie zalecamy skóry syntetycznej – szybko się niszczy, dodatkowo nie sprzyja wentylowaniu się pleców, co ma znaczenie zwłaszcza w okresie letnim. W przypadku zdecydowaniu się na fotele ze skóry naturalnej pamiętajmy, że muszą być one odpowiednio czyszczone oraz zadbane – w innych przypadkach skóra zacznie szybko niszczeć. W tym przypadku warto wyposażyć się m.in. w specjalny preparat do foteli skórzanych.

Zawsze warto sprawdzić również stabilność naszego fotele oraz to, jak wiele elementów wykonanych jest z wysokiej jakości metali – będzie to miało wpływ na żywotność danego modelu. Oczywiście warto sprawdzić również okres gwarancyjny – najczęściej spotkamy się z tym 2 lub 3-letnim, jednak cześć modeli objęta jest gwarancją 5 lub 10-letnią, co jest opcją zdecydowanie pożądaną. Świadczy to również o tym, że fotel prawdopodobnie jest solidnie wykonany, dzięki czemu może wytrzymać tak długi czas.

Gdzie kupić fotel biurowy?

Jeżeli poszukujecie foteli biurowych, koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu E-krzeslo.com.pl – mają bardzo szeroką ofertę, dostosowaną do niemal każdego budżetu. Same ceny możemy też określić jako bardzo okazyjne. Posiadają zarówno fotele skórzane, jak i tańsze – z membraną. Każdy – czy jako przedsiębiorca, czy jako klient indywidualny, na pewno znajdzie tutaj opcję idealnie dopasowaną do jego wymagań.

Jak dobrać odpowiednie biurko?

Jeżeli tylko mamy taką opcję, zdecydowanie warto postawić na produkt z opcją regulacji wysokości – często może jednak okazać się, że jest to opcja zbyt droga. Pamiętajmy o odpowiedniej przestrzeni – zawsze powinno być jej więcej, niż pracownik czy my będziemy potrzebować, o ile przestrzeń w biurze nam na to pozwala. Zwróćmy uwagę, czy biurko nie ugina się na środku, gdy się np. o nie opieramy. Pamiętajmy o miejscu na nogi, zwróćmy też uwagę, czy elementy, które stabilizują biurko, nie przeszkadzają nam właśnie w wygodnym ułożeniu nóg pod blatem. W obecnych czasach niekoniecznie praktyczne okazują się szuflady na klawiatury – często korzysta się głównie z laptopów, a one często są nie tylko nieużywane, ale również przeszkadzają nam podczas siedzenia. Oczywiście warto stawiać na biurka wykonane z jak najlepszych materiałów, które będą trwałe i wytrzymałe. Polecamy zastanowienie się również nad modelami z wcięciem (w miejscu, gdzie siedzimy my lub pracownik) – dzięki temu będziemy mieli łatwiejszy dostęp do całej przestrzeni biurka, jednak nie wszystkim to rozwiązanie odpowiada.