16 listopada 2022

Krzesła kawiarniane, barowe, fotele biurowe

Piszemy o krzesłach, które krzesła do Twojego biura, domu i kawiarni są najlepsze

Błędy popełniane podczas zakupów foteli i krzeseł biurowych

​Cały czas nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, jak wielki wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na naszą pracę i jej efektywność ma wybór właśnie odpowiedniego fotela biurowego. Podczas jego zakupów często sugerujemy się albo ceną (również tą wysoką, która ma być gwarantem wysokiej jakości), albo dobrą reklamą i promocją – czy to danej marki, czy konkretnego modelu. Dzisiaj opowiemy Wam o tym, jakie błędy popełniane są najczęściej podczas zakupu foteli biurowych.

Jednocześnie mamy nadzieję, że sami ich nie popełniacie, a jeżeli tak jest – że szybko z tego zrezygnujecie. Pamiętajcie – dobrze dobrany fotel biurwy to nie tylko mniejsze szanse na problemy z kręgosłupem oraz inne zdrowotne komplikacje, ale również szansa na bardziej efektywną pracę. Jeżeli natomiast dbamy o to, aby pracownicy w naszej firmie siedzieli na właściwych fotelach – odpowiedni ich wybór na pewno wpłynie na ich zadowolenie, co znów może się przełożyć na ich wyniki. Inwestycja w fotele biurowe jest więc jedną z tych, które powinny zwrócić się nam naprawdę szybko i to z naprawdę dużą nawiązką.

Nieodpowiedni materiał

Często fotele wykonane ze skóry naturalnej przekraczają nasze budżety i nie ma w tym nic dziwnego – są zazwyczaj naprawdę drogie, chociaż, trzeba to podkreślić – zazwyczaj to najlepsze, najbardziej komfortowe i trwałe rozwiązanie (jeżeli o skórę będziemy oczywiście dbać, za pomocą m.in. specjalnych preparatów do jej czyszczenia).

Kiedy jednak poszukujemy innych rozwiązań, często decydujemy się na fotele ze skóry ekologicznej – i zazwyczaj jest to duży błąd. Fotele tego rodzaju zarówno nie są trwałe, jak i również utrudniają odpowiednią wentylację, co przekłada się po prostu na problemy z poceniem się oraz przyklejanie pleców osób w nich siedzących, gdy temperatura jest wysoka. Zamiast foteli ze skóry ekologicznej, naszym zdaniem lepiej poszukać tych wykonanych ze specjalnej membrany czy siateczki – wbrew pozorom to bardzo praktyczne, trwałe i estetyczne rozwiązanie.

Popularność foteli gamingowych

To rozwiązania, które są coraz popularniejsze w naszym kraju. Trzeba przyznać – wizualnie prezentują się naprawdę imponująco, wyglądają na wygodne i trwałe. Ich ceny są zazwyczaj stosunkowo wysokie w porównaniu do innych foteli, jednak wydają się to rekompensować. Niestety, w wielu przypadkach to prawdziwa iluzja. Fotele te często wykonane są ze skóry ekologicznej, o której wspomnieliśmy powyżej. Dodatkowo, łatwo się wygniatają, nie są tak wygodne, jak się na to zapowiadało, dodatkowo jakościowo często nie są to produkty najwyższych lotów, nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny.

W praktyce w cenie tańszych foteli gamingowych (400-700 zł) możemy kupić znacznie lepsze i praktyczniejsze fotele biurowe, o klasycznym wyglądzie. Nie będzie on tak spektakularny, jak wspomniany konkurent, ale fotele takie często są solidniejsze i wygodniejsze, chociaż na pierwszy rzut oka wcale na takie nie wyglądają.

Brak podłokietników

Coraz częściej możemy trafić na fotele, które fabrycznie nie posiadają podłokietników. Wielu osobom takie rozwiązanie podoba się wizualnie, jest to faktycznie coś nowego, a jeżeli zależy nam na oryginalnym rozwiązaniu, możemy taką opcję rozważać. Pamiętajmy jednak, że w przypadku fotela biurowego, w którym pracujemy, podłokietniki są rozwiązaniem absolutnie koniecznym, aby praca była komfortowa i mniej obciążająca dla naszego organizmu. Najlepiej zdecydować się oczywiście na podłokietniki z opcją regulowania ich wysokości, jednak absolutnie konieczna jest sama obecność ich nieregulowanych odpowiedników.

Odpowiednia głębokość i wielkość siedziska

W tym wypadku fotele często nie są dopasowane do konkretnego ich użytkownika, co znów przekłada się na mniejszy komfort pracy oraz największe obciążenia naszego organizmu podczas pracy biurowej. Sama głębokość siedziska powinna być dobrana w taki sposób, że dany fotel zapewnia nam oparcie od 2/3 do ¾ naszego uda. Pamiętajmy również o tym, aby wysokość samego fotela była odpowiednia i oczywiście regulowana. Nasze nogi podczas siedzenia w fotelu powinny zginać się pod kątem 90 stopni a stopy, całą swoją powierzchnią, powinny opierać się na podłodze. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, gdy korzystamy z podnóżka.

Na sam koniec warto dodać, że cały fotel powinien być ergonomiczny. Oznacza to, że powinien posiadać jak najwięcej opcji, które pozwalają mu dostosować się do fizycznych wymogów osoby, która w nim siedzi. Regulowane podłokietniki, wysokość fotela, poduszka lędźwiowa, regulacja stopnia odchylenia czy wysokości zagłówka – to właśnie oznaki ergonomicznego fotela – i właśnie takich rozwiązań powinniśmy poszukiwać.

Niekoniecznie są one najtańsze. Zalecamy jednak poszukiwania foteli biurowych w internecie – tam zazwyczaj trafimy na najlepsze okazje. Dobrym rozwiązaniem okaże się na pewno sklep E-krzeslo.com.pl. Posiadają oni w swojej ofercie tysiące produktów wysokiej jakości, w różnych cenach, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swojego budżetu. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia ich szerokiej oferty, która dostępna jest oczywiście na ich stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że obecnie wiele modeli znajduje się w obniżonych cenach!