16 listopada 2022

Krzesła kawiarniane, barowe, fotele biurowe

Piszemy o krzesłach, które krzesła do Twojego biura, domu i kawiarni są najlepsze

Ergonomiczne krzesło biurowe – najważniejsze cechy

W zdecydowanej większości przypadków praca biurowa kojarzy się nam głównie z wysiłkiem umysłowym. Tymczasem jednak taka praca w ogromnym wręcz stopniu może wpływać na nasze zdrowie fizyczne – z jej powodu cierpi przede wszystkim nasz kręgosłup. Nie da się w niej uniknąć pozycji siedzącej, ale jednocześnie możemy zrobić naprawdę wiele, aby ustrzec się przed ewentualnymi zagrożeniami, jakie z niej wynikają.

Warto zapoznać się z nimi nieco bliżej, bowiem dzięki stosowaniu się do nich nasz organizm nie będzie obciążony w tak dużym stopniu. Podstawową kwestią jest rzecz jasna znalezienie dla siebie fotela, który będzie w stu procentach dopasowany do wszystkich naszych potrzeb. Rzeczywiście dobry fotel musi być w stanie dostosować się zarówno do naszej sylwetki jak i do charakteru wykonywanej przez nas pracy. Jedynie kręgosłup utrzymywany w pozycji „S” nie jest tak mocno obciążony i narażony na różnego rodzaju zagrożenia. Dobry fotel biurowy może także znacznie poprawiać krążenie krwi w udach, co również doskonale wpływa na nasze zdrowie. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się takie fotele, które same dostosowują się do naszej sylwetki i są w stanie „doradzić” nam w kwestii najkorzystniejszej dla nas pozycji. Fotel taki sam wymusza na nas utrzymywanie prawidłowej pozycji w czasie siedzenia, dzięki czemu nawet po kilku godzinach siedzącej pracy nasze mięśnie i stawy nie są jeszcze aż tak zmęczone. Mimo wszystko jednak nawet najlepszy fotel sam w sobie nie uchroni nas przed zagrożeniami związanymi z takiej pracy – z tego też powodu nie powinniśmy tutaj skupiać się wyłącznie na naszych obowiązkach. Co jakiś czas należy dać sobie chwilę przerwy, podczas której można na przykład wykonywać specjalne ćwiczenia rozciągające i odprężające mięśnie. W czasie samej pracy dobrze będzie raz na jakiś czas zmieniać pozycję w której siedzimy, aby nie tkwić przez kilka godzin w identycznym położeniu. Aby móc wybrać dla siebie idealny fotel już w czasie zakupów musimy zwracać uwagę na kilka podstawowych parametrów które mogą wpływać na to, czy będziemy z niego w pełni zadowoleni. Przede wszystkim nie należy oszczędzać na podłokietnikach odznaczających się wysoką jakością – najlepiej jest wybrać taki model, w którym można je dowolnie regulować.

Jeśli w takim fotelu będziemy spędzać faktycznie dużo czasu, to koniecznie musimy zadbać o regulowane oparcie; ważna jest nie tylko jego wysokość, ale także kąt nachylenia. Obecnie praktycznie standardem jest również fotel, w którym można dowolnie regulować siedzisko. Sama głębokość siedziska jest kwestią o ogromnym wręcz znaczeniu, choć wielu ludzi w czasie zakupów nie zwraca na nią większej uwagi. W rzeczywistości jednak w ogromnym stopniu wpływa ona na naszą wygodę pracy, przez co fotel w którym można ją regulować powinien mieć u nas pierwszeństwo w czasie zakupów.