16 listopada 2022

Krzesła kawiarniane, barowe, fotele biurowe

Piszemy o krzesłach, które krzesła do Twojego biura, domu i kawiarni są najlepsze

Czas na kawę, czyli jak wybierać krzesła kawiarniane

Chyba w każdej kawiarni takim podstawowym elementem wyposażenia będą oczywiście krzesła i należy o nie w odpowiedni sposób zadbać. Wybierając krzesła powinno się na nie spojrzeć z różnych perspektyw. Z jednej strony musimy na nie patrzeć jako na element, który ma być częścią wyposażenia naszej restauracji. Dlatego spójrzmy na niego jak właściciele patrząc czy będzie to element trwały oraz czy będzie można go łatwo czyścić i konserwować. Z drugiej strony należy spojrzeć na niego jak klient i sprawdzić czy krzesło takie będzie wygodne i czy estetycznie będzie dobrze pasowało do lokalu. Na początek skupmy się jednak na wytrzymałości.

Obecnie można zauważyć, że raczej odchodzi się od ciężki drewnianych i tapicerowanych krzeseł. Z punktu widzenia kawiarni raczej nie jest to praktyczne rozwiązanie. Taki mebel nadaje się bowiem do zastosowania jedynie wewnątrz lokalu i niestety jest także problem z jego utrzymaniem w należytej czystości. Taki właśnie problem będzie się zawsze wiązał, gdy chodzi o meble tapicerowane. Zanim zdecydujemy się na ich wybór musimy sami się zastanowić nad tym ile czasu będzie można poświęcić na to, by usunąć z nich plamy jakie po osobie niestety mogą pozostawić goście. Najczęściej będzie to czasochłonne i problemowe. Dlatego lepszym wyborem wydają się być krzesła z materiałów sztucznych, które będą lekkie i często mają taką konstrukcję, że można je układać jedno na drugie. W czyszczeniu będą one oczywiście bardzo łatwe. Poza tym, gdy latem chcemy obok kawiarni przygotować ogródek dla gości takie krzesła się sprawdzą niezależnie od tego jakie warunki atmosferyczne będą panować. Jeśli chcemy dobrać krzesło do kawiarni powinniśmy się także zastanowić nad tym czy nasi goście będą się na takich krzesłach dobrze czuli. Na pewno warto zastanowić się nad wysokością takiego krzesła, które powinno być na odpowiednim poziomie, tak że będzie się sięgać rękami do blatu stolika. Nawet najbardziej ciekawe estetycznie krzesło w ogóle się nie będzie sprawdzało, jeśli się okaże, że jest za niskie albo za wysokie i będzie problem z tym, by swobodnie sobie sięgać po filiżankę z kawą. Dodatkowo krzesło kawiarniane nie może być nadmiernie miękkie, ponieważ klient nie może się w takim krześle zapaść tak jak w fotelu. Jeśli chcemy szukać takiego krzesła, które będzie pasowało do tej koncepcji jaką posiadamy można spojrzeć na to z dwóch stron. Z jednej będzie trzeba pomyśleć o charakterze takiego mebla. Tutaj trzeba patrzeć na to jak meble są wykonane, można zwracać na jakieś nietypowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że Klient na pewno zapamięta nasz lokal. Z drugiej strony w momencie, gdy krzesła mają się stać jedynie dodatkiem można się spokojnie decydować na zastosowanie wzorów klasycznych, które będą idealnie pasowały do tego aktualnego wystroju jaki posiadamy.

Klasyczne wzory są tak produkowane, że będzie można potem dokupić do nich nowe egzemplarze i to na pewno będzie ich dużą zaletą. Obecnie projektanci starają się tworzyć takie meble, które są coraz bardziej fantazyjne. Ich kolory rzeczywiście mocno się zmieniają. Dodatkowo, gdy mamy coś wybrać musimy podejmować starannie decyzje, by zachęcić klientów do tego, by potem do nas wracali.