16 listopada 2022

Krzesła kawiarniane, barowe, fotele biurowe

Piszemy o krzesłach, które krzesła do Twojego biura, domu i kawiarni są najlepsze

Pokój dla ucznia: pierwsza klasa!

W ciągu weekendu postaraliśmy się o to, by całkowicie odmienić pokój dziecięcy. Chodziło nam między innymi o to, by stworzyć pokój dla dziecka, które idzie do szkoły z pokoju przedszkolaka. Do tej pory w pokoju musiało być dużo miejsca do zabawy, dużo samych zabawek oraz odpowiednie łóżko. Teraz musi tam być już miejsce, gdzie będzie można odrobić lekcje czy tez musza się znaleźć meble, w których trzymane będą książki a nie już tylko zabawki.

Malowanie… Remont rozpoczął się od malowania ścian i sufitu. Farba, która była tutaj wcześniej była już wyblakła, poza tym zaczęliśmy myśleć o tym, by wnętrze miało jakiś inny delikatny kolor. Wybraliśmy pistacjowy, który według psychologów doskonale nadaje się do pokoju dziecięcego ponieważ skutecznie uspokaja ale nie przytłacza. Dodaliśmy do tego różne żywe barwy w postaci dodatków i tak stworzyło się estetyczne wnętrze, w którym wszystko wygląda na idealnie zgrane. Meblowanie… Oczywiście potem trzeba było taki pokój meblować i tutaj postaraliśmy się o wykorzystywanie tych wszystkich elementów, które już wcześniej w pokoju się znajdowały zmieniliśmy jedynie w pewien sposób ich ustawienie. Chodziło o to, by wygospodarować obecnie w pokoju takie miejsce, które będzie przeznaczone do nauki i połączyć je z miejscem, które będzie przeznaczone do zabawy. Dołączyliśmy oczywiście pewne nowe meble, których najważniejszym elementem stało się biurko sosnowe. Obok niego dostawiliśmy lekki, ale wysoki regał. Stał się on miejscem, w którym będzie można trzymać książki i zeszyty oraz wszystkie przybory, które związane będą z nauką w szkole. Zdecydowaliśmy się także na to, by poprawić wygląd łóżka, które było już nieco zniszczone. Stara farba została usunięta i na jej miejsce pojawiła się nowa warstwa farby. Pod łóżkiem umieszczona jest skrzynia na pościel, poduszki oraz koce.

Obok wezgłowia jest pudełko, w którym mają się znaleźć zabawki i maskotki. W ten sposób przede wszystkim chcieliśmy tworzyć takie wnętrze, które będzie miało praktyczny charakter i będzie się dobrze prezentowało. W nogach obok łóżka postawiona została komoda, w której można mieścić jakieś niewielkie przedmioty również związane z nauką w szkole. Dążyliśmy do tego, by stworzyć takie pomieszczenie, które będzie można w należyty sposób uporządkować. Jest to w przypadku pokoju dziecięcego niezwykle ważne, szczególnie, że od początku szkoły dziecko powinno już uczyć się uporządkowania i wiedzieć jak bardzo ważną kwestią ono będzie. Chcąc przeprowadzić skuteczny remont połączyliśmy estetykę z funkcjonalnością oraz oszczędnością, ponieważ te wszystkie elementy zostały tam starannie złożone w jedną całość i dzięki temu naprawdę dobrze się wszystko zaprezentowało. Można powiedzieć, że cały ten remont został zrealizowany bardzo sprawnie i rzeczywiście zmieniliśmy diametralnie ten pokój.